Škodolibý stavěč

perex

Honza Zbranek Staví cesty na umělých stěnách. Patří mezi skladatele s nejoriginálnějšími nápady u nás. V čem jsou jeho cesty jiné a co si o něm myslí sami lezci? Tentokrát formou videa.

Kredity

T a V: Standa “Sany” Mitáč | KVĚTEN 2015

Text 1

Honzovy cesty na umělých stěnách jsou něčím jiné. Když lezeš nějakou od něj, máš pocit, že si s tebou hraje. Pokud už jsi jich zvládl několik, možná bys poznal i bez popisku u nástupu, že ji dělal Honza.

Těžko ale říct, v čem přesně spočívá ten rozdíl oproti jiným šikovným stavěčům. Zeptal jsem se lepších lezců, kteří by jeho styl mohli zvládnout pojmenovat. V krátkém medailonku o Honzových cestách odpovídali Raul Torrés, Denis Pail, Adam Ondra a Gabča Vráblíková.

A co na to Honza, má vůbec radost, když závodní lezci jeho výzvu zvládnou? Ne ne, radši si je povodí a nechá spadnout těsně pod topem:

Text 2

Text 3

Kromě toho, že Honza staví krásné cesty, dá se s ním bavit o spoustě lezeckých témat – skoro až na akademické úrovni. Má velký přehled o současné sportovně-lezecké špičce, protože jako jediný Čech připravuje linky pro světový pohár. Sám také opakuje těžké tradiční cesty v Českém ráji a plánuje nějaké nové udělat.

Takže o něm na eMontaně ještě uslyšíš…

Pokud chceš vědět o našem dalším článku, sleduj eMontanu na Facebooku.

 

Autor

Standa Mitáč

Hlavní editor

Vystudoval obor Tisk a foto na UK. Pracoval pro ČT, Mf DNES, ale moc ho to tam nebavilo, a tak s pomocí Jakuba založil eMontanu.
Závislý na stavech, kdy neřeší datum –
v horách nebo na písku. Neléčí se.

TOC